Rastlinkovo

Rastlinkovo počas Vianoc a zimy 2021

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email
dorucovanie

Ako ste si už určite všimli, teplota vzduchu každým dňom klesá k bodu mrazu, prípadne aj nižšie. Naše izbové rastliny tieto teploty veľmi neobľubujú, preto sme sa rozhodli napísať blog, aké sú možnosti dopravy vzhľadom na toto počasie a blížiace sa vianočné sviatky.

Bratislava 🏰


V prípade, že ste z Bratislavy, prípadne cestujete do Bratislavy, ideálne riešenie je kúpiť si rastlinky s osobným odberom. Rastliny majú u nás zabezpečenú starostlivosť „ako doma“. Krátky presun na vzduchu bez problémov zvládnu. Okrem toho, osobný odber (výdaj rastlín) je bezplatný a nevzniknú Vám teda žiadne ďalšie náklady.

V prípade, ak ste z Bratislavy, ale neviete, prípadne nemôžete prísť k nám, vieme Vám rastlinky zabaliť a doručiť na akúkoľvek adresu v rámci Bratislavy. Doručovanie prebieha vždy až po vzájomnom potvrdení dátumu a času, tak aby Vám to vyhovovalo a boli ste doma.

Slovensko 🇸🇰


Ak nie ste z Bratislavy, ale z akejkoľvek inej časti Slovenska, máme riešenie aj pre Vás. Rastliny poctivo balíme a izolujeme. Rastliny v tomto vianočnom období posielame v pondelok alebo utorok, aby sme minimalizovali riziko zdržania na depe. Doručovacie spoločnosti toho majú teraz veľmi veľa a nie vždy sú schopné rastlinky doručiť do konca pracovného týždňa, ak by sme posielali stredu – piatok. V rámci dopravy ponúkame odoslanie prostredníctvom čoraz obľúbenejšej Packety (Zásielkovne) alebo kuriérom DPD.

Ak hrozia naozaj nízke teploty, k balíčkom pribaľujeme aj výhrevné teliesko (tzv. heatpack), a to bezplatne. Záleží nám na Vašej spokojnosti a dobrom stave rastlín, tak aby Vám robili radosť a nie starosť. V prípade extrémnych mrazov, odoslanie balíka presunieme na týždeň neskôr. O takomto postupe budete samozrejme informovaní a budeme postup s Vami konzultovať.

📦 Keď Vám príde balík, odporúčame Vám riadiť sa týmto postupom:


  • Po doručení balíku neodbaľujte rastliny ihneď, otvorte balík a nechajte ho pomaly aklimatizovať sa na izbovú teplotu (ideálne ak viete balík nechať v priestore, kde je okolo 16 stupňov, aby rastliny nezažili teplotný šok). Ak je v balíku výhrevné teliesko, ktoré ešte hreje, kľudne môžete rozbaľovať okamžite.
  • V deň príchodu rastliny nepolievajte, počkajte aspoň 48 hodín. Potom zalejte veľmi mierne.
  • Pre každú rastlinu predstavuje transport stres, rastlina potrebuje svoj čas, aby si zvykla na nové prostredie. Aj keď Vás môže lákať presadiť ju, radšej s tým počkajte do jari, keď bude rastlina plne aklimatizovaná a začne obdobie rastu.

🎄Vianoce 2021


A ešte na koniec to najdôležitejšie. Ak chcete darovať našu rastlinku pod stromček, objednávajte prosím do 12.12.2021, aby sme vedeli garantovať dodanie do Vianoc.

Poďakovanie 🤍


Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v tomto ťažkom roku. Ceníme si každú jednu Vašu objednávku, ktorú ste si u nás spravili a ďakujeme Vám za Vašu spätnú väzbu, pomáha nám zlepšovať sa. Prajeme Vám úspešný rok 2022, plný krásnych zelených okamihov.

Vaše Rastlinkovo

Zdieľajte článok s priateľmi:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Podobné články

ako balime rastliny
izbove rastliny

Ako balíme naše rastliny?

Vašim obavám z posielania izbových rastlín rozumieme. V priebehu rokov sme sa aj my zamýšlali, ako vieme vylepšiť naše balenie rastlín, aby ste sa mohli

Čítať viac »
rastliny vhodne do kupelne
izbove rastliny

Rastliny do kúpeľne?

Rastliny nepochybne zútulňujú interiér. Monstery v obývačke, Lopatkovec v spálni, či Bazalka v kuchyni. Kúpeľňa však na vás pôsobí akosi sterilne a uvažujete, že by ste si zaobstarali rastlinu aj sem.

Čítať viac »
vzdusna vlhkost
izbove rastliny

Vzdušná vlhkosť a rastliny

Vzdušná vlhkosť naprieč rastlinami sa mierne líši. Zatiaľ čo niektoré rastliny sú citlivé na vysokú vlhkosť a môže u nich spôsobiť odhnívanie, iné rastliny si vlhkosť priam užívajú. Aká je teda ideálna vzdušná vlhkosť?

Čítať viac »
Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie