Rastlinkovo

Rastlinkovo počas Vianoc a zimy 2021

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email
dorucovanie

Ako ste si už určite všimli, teplota vzduchu každým dňom klesá k bodu mrazu, prípadne aj nižšie. Naše izbové rastliny tieto teploty veľmi neobľubujú, preto sme sa rozhodli napísať blog, aké sú možnosti dopravy vzhľadom na toto počasie a blížiace sa vianočné sviatky.

Bratislava 🏰


V prípade, že ste z Bratislavy, prípadne cestujete do Bratislavy, ideálne riešenie je kúpiť si rastlinky s osobným odberom. Rastliny majú u nás zabezpečenú starostlivosť „ako doma“. Krátky presun na vzduchu bez problémov zvládnu. Okrem toho, osobný odber (výdaj rastlín) je bezplatný a nevzniknú Vám teda žiadne ďalšie náklady.

V prípade, ak ste z Bratislavy, ale neviete, prípadne nemôžete prísť k nám, vieme Vám rastlinky zabaliť a doručiť na akúkoľvek adresu v rámci Bratislavy. Doručovanie prebieha vždy až po vzájomnom potvrdení dátumu a času, tak aby Vám to vyhovovalo a boli ste doma.

Slovensko 🇸🇰


Ak nie ste z Bratislavy, ale z akejkoľvek inej časti Slovenska, máme riešenie aj pre Vás. Rastliny poctivo balíme a izolujeme. Rastliny v tomto vianočnom období posielame v pondelok alebo utorok, aby sme minimalizovali riziko zdržania na depe. Doručovacie spoločnosti toho majú teraz veľmi veľa a nie vždy sú schopné rastlinky doručiť do konca pracovného týždňa, ak by sme posielali stredu – piatok. V rámci dopravy ponúkame odoslanie prostredníctvom čoraz obľúbenejšej Packety (Zásielkovne) alebo kuriérom DPD.

Ak hrozia naozaj nízke teploty, k balíčkom pribaľujeme aj výhrevné teliesko (tzv. heatpack), a to bezplatne. Záleží nám na Vašej spokojnosti a dobrom stave rastlín, tak aby Vám robili radosť a nie starosť. V prípade extrémnych mrazov, odoslanie balíka presunieme na týždeň neskôr. O takomto postupe budete samozrejme informovaní a budeme postup s Vami konzultovať.

📦 Keď Vám príde balík, odporúčame Vám riadiť sa týmto postupom:


  • Po doručení balíku neodbaľujte rastliny ihneď, otvorte balík a nechajte ho pomaly aklimatizovať sa na izbovú teplotu (ideálne ak viete balík nechať v priestore, kde je okolo 16 stupňov, aby rastliny nezažili teplotný šok). Ak je v balíku výhrevné teliesko, ktoré ešte hreje, kľudne môžete rozbaľovať okamžite.
  • V deň príchodu rastliny nepolievajte, počkajte aspoň 48 hodín. Potom zalejte veľmi mierne.
  • Pre každú rastlinu predstavuje transport stres, rastlina potrebuje svoj čas, aby si zvykla na nové prostredie. Aj keď Vás môže lákať presadiť ju, radšej s tým počkajte do jari, keď bude rastlina plne aklimatizovaná a začne obdobie rastu.

🎄Vianoce 2021


A ešte na koniec to najdôležitejšie. Ak chcete darovať našu rastlinku pod stromček, objednávajte prosím do 12.12.2021, aby sme vedeli garantovať dodanie do Vianoc.

Poďakovanie 🤍


Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v tomto ťažkom roku. Ceníme si každú jednu Vašu objednávku, ktorú ste si u nás spravili a ďakujeme Vám za Vašu spätnú väzbu, pomáha nám zlepšovať sa. Prajeme Vám úspešný rok 2022, plný krásnych zelených okamihov.

Vaše Rastlinkovo

Zdieľajte článok s priateľmi:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Podobné články

mozaikovy virus
izbove rastliny

Mozaikový vírus

Mozaikový vírus je infekčným ochorením postihujúcim rastliny. Jedná sa o skupinu rôznych typov vírusov, ktoré napadajú rastliny na jej bunkovej úrovni.

Čítať viac »
doručovanie

Rozbalenie našich zelených balíkov

Informácia k preprave rastlín: osobný odber: v prípade osobného odberu rastlín, budete informovaní, keď budú rastlinky pripravené na výdaj preprava dopravnými službami: rastlinky balíme tak,

Čítať viac »
Všetko čo potrebujete vedieť o Monstera Albo Variegata
izbove rastliny

Všetko čo potrebujete vedieť o Monstera Albo Variegata

Panašovanosť je spôsobená náhodnou genetickou mutáciou. Bunkám v miestach, kde je rastlinka albínom, chýba pigment. Na týchto miestach zároveň rastlinka nie je schopná fotosyntetizovať. Biele časti listov bývajú poväčšine o niečo menšie ako jej zelené časti, a vyzerajú tak trošku zdeformovane. Nie je to žiadna vada, ale bežný jav.

Čítať viac »
Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie