Rastlinkovo

Philodendron White Princess 10 cm

30,00 

Philodendron White Princess je raritný kúsok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej zbierke správneho rastlinkára. Rastlinka je výrazná najmä zafarbením svojich listov, kde sa na zelenom liste vyníma biele sfarbenie. Aj keď by ste to nepovedali, tak Philodendron White Princess je ťahavou rastlinkou. Vo svojom prirodzenom prostredí sa za pomoci vzdušných korienkov obmotáva okolo kmeňov stromov. Rastlinku však za pomoci strihania vieme udržiavať kompaktnú. Philodendron White Princess sa nápadne podobá na svojich súrodencov Philodendron White Knight a Philodendron White Wizard, ktoré sú taktiež ťažko dostupnými raritkami. Philodendrony pochádzajú prevažne z oblastí Latinskej a Južnej Ameriky.

 

Dostupnosť Na sklade

philodendron white princess

Rastlinka obľubuje rozptýlené, nepriame svetlo. Priame slnečné lúče by mohli rastlinke spáliť lístky. Príliš tmavé stanovisko by zase mohlo spôsobiť hnednutie bielych častí listov. Substrát by mal byť dobre odvodnený – vzdušný a mierne vlhký.

Viac o Philodendronoch si môže prečítať napr. na Wikipedii.

Kvetináč nie je súčasťou rastliny. Rastlinka je predávaná v plastovom obale. Vzhľadnejší kvetináč odporúčame dokúpiť v kategórii “Kvetináče”.

Priemer kvetináča

6 cm

Výška rastliny

10 cm

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie