Rastlinkovo

TOP rastliny vhodné ako darček

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Rezané kvety sú veľmi pekným darčekom, avšak vo váze budú robiť radosť len pár dní. Vplyvom pandémie a doby homeofficov, začali ľudia tráviť viac času doma, a teda aj intenzívnejšie vnímať ako na nich pôsobí interiér ich bytu. Izbové rastliny sa stávajú čoraz populárnejšími dekoráciami interiérov, ale pestovanie sa stáva aj ako hobby mnohých ľudí. Rastliny predstavuju teda skutočne vhodný darček. Aké rastlinky teda vybrať? Dôležité je najmä rozlíšiť, pre koho a na aký účel budú určené.

Pre začiatočníkov

Pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s pestovaním rastliniek, prípadne majú negatívnu skúsenosť a rastlinky im odumreli, je dôležité vybrať nenáročnú izbovú rastlinu. Za nenáročnú považujeme takú, ktorá zvládne rôzne svetelné podmienky bytu, ako aj občasné pozabudnutie polievania. Takýmito rastlinkami sú napr. Zamioculcas, Lopatkovec, Pilea, Peperomia, Epipremnum, Scindapsus, Monstera, Begónia či Svokrine jazyky. Pre začiatočníka sa určite vyhnite rôznym druhom Calatheii, Anthúrii, Alokázii či Colocázii.

TOP rastliny vhodne ako darcek

 

Pre pokročilých

Pokročilejší pestovatelia už nadobudli zručnosti v pestovaní rastliniek, vedia kam treba rastlinky rozmiestniť, čo potrebujú a pod. Pokročilých pestovateľov môžete potešiť Philodendronom, Monsterou, Fikusom, Syngóniom, farebnou Aglaonemou, náročnou na vlhkosť Calatheou a Alokáziou, či veľmi obľúbenými ťahavými sukulentami Starčekom a Ceropégiou.

TOP rastliny vhodne ako darcek

 

Pre skutočných zberateľov

Zberatelia rastlín pravdepodobne už nevyhľadávajú „bežné“ rastlinky, ale obzerajú sa po menej dostupných raritkách. V tomto prípade sa zamerajte na prívlastky rastlín označované ako „albo variegata“, „mint“, „sugar“, „aurea“, „mojito“, „tricolor“ a iné. Veľmi vyhľadávanými sú napr. rôzne monstery: Monstera Albo Variegata, Monstera Thai Constellation, Monstera Aurea, Monstera Adansonii Variegata; syngóniá: Syngonium Albo Variegata, Syngonium Mojito, Syngonium Red Spot Tricolor; philodendrony: Philodendron Gloriosum, Philodendron McDowell, Philodendron Plowmanii, Philodendron Pink Princess, Philodendron White Princess, Philodendron Paraiso Verde, Philodendron Jose Buono; anthúriá: Anthurium Forgetii, Anthurium Veitchii, Anthurium Warocqueanum, Anthurium Clarinervium, Anthurium Crystallinum, Anthurium Regale a pod.

TOP rastliny vhodne ako darcek

 

Rastliny do exteriéru

Ak obdarovaný má radšej rastlinky v exteriéri a bude mať rastlinku počas jari, leta a jesene na balkóne alebo terase, tak sa zamerajte na rastlinky, ktoré milujú slnko a nevadí im ani vietor. Jedná sa najmä o banánovník (Musa), Strelitziu, Fikus, sukulenty či kaktusy.

TOP rastliny vhodne ako darcek

 

Ku každej darovanej rastlinke nezabudnite zakúpiť aj pekný kvetináč. Riaďte sa priemerom plastovej nádoby, v ktorej sa rastlinka predáva a kúpte kvetináč o 2-4 centimetre väčší.

 

Dúfame, že sme Vám pri výbere vhodnej rastlinky pomohli. Ak máte ešte nejaké otázky, neváhajte nám napísať, alebo zavolať a radi Vám pomôžeme. Viac sa dozviete na: https://www.rastlinkovo.sk

Ak chete byť v obraze aby Vám neunikli žiadne novinky, sledujte nás aj na sociálnych sieťach Instagram, Facebook a Tiktok, prípadne sa prihláste na odber nášho nepravidelného newslettera.

Zdieľajte článok s priateľmi:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Podobné články

mozaikovy virus
izbove rastliny

Mozaikový vírus

Mozaikový vírus je infekčným ochorením postihujúcim rastliny. Jedná sa o skupinu rôznych typov vírusov, ktoré napadajú rastliny na jej bunkovej úrovni.

Čítať viac »
doručovanie

Rozbalenie našich zelených balíkov

Informácia k preprave rastlín: osobný odber: v prípade osobného odberu rastlín, budete informovaní, keď budú rastlinky pripravené na výdaj preprava dopravnými službami: rastlinky balíme tak,

Čítať viac »
dorucovanie
doručovanie

Rastlinkovo počas Vianoc a zimy 2021

Ako ste si už určite všimli, teplota vzduchu každým dňom klesá k bodu mrazu, prípadne aj nižšie. Naše izbové rastliny tieto teploty veľmi neobľubujú, preto sme sa rozhodli napísať blog, aké sú možnosti dopravy vzhľadom na toto počasie a blížiace sa vianočné sviatky.

Čítať viac »
Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie