Rastlinkovo

BIOTOMAL Žlté lepové doštičky malé 6 ks

5,00 

Žlté lepové doštičky sú vhodné na účinné zachytávanie nežiadúcich škodcov a ako bio ochrana pred molicami, listovými voškami, muškami smútivkam, mínerkami, skočkami, blyskáčikom a krytonosom.

Nie je na sklade

Chcete byť informovaný o opätovnom naskladnení produktu?

Výrazné farby kvetov opticky lákajú veľa škodcov. Žiarivo žltá farba lepových doštičiek je atraktívna pre dopelých jedincov mnohých druhov škodlivého hmyzu. Lepové doštičky možno použiť ako signalizáciu výskytu škodcov a na kontrolu účinnosti ochrany proti ním, ale aj na priamu ochranu rastlín pred inváziou škodcov a ich nekontrolovateľné množenie.

 

Mušky smútivky (Smútnice) sú asi 3 mm veľké, pomaly lietajúce mušky, ktorým sa dobre darí v izbovom substráte rastlín, najmä ak dochádza k jeho prelievaniu. Spozorujete ich tak, že pri polievaní začnú mušky z neho vylietať. Taktiež sú nepríjemné svojim poletovaním okolo úst a očí ľudí, nakoľko vyhľadávajú vlhkosť. Dospelým rastlinám nijako špeciálne neškodia, avšak mladším rastlinkám môžu obžierať jemné korienky až tak, že rastlinku vyhubia.

 

Molice sú asi 2 mm veľké biele lietajúce škodce. Lákajú ich často napr. bylinky (Mädovka a pod.), ale nepohrdnú ani klasickými izbovými rastlinami.

molice

Zdroj fotografie: http://www.floraservis.sk/molice-na-zelenine.php

 

Vošky sú drobný vajcovitý hmyz zelenej, alebo hnedej, šedej až modrastej farby, držia sa ako na stonkách rastlín, tak aj na ich listoch. Častejšie sa vyskytujú na záhradných a balkónových rastlinách (napr. pradajkách), ale môžu sa vyskytnúť aj na izbových rastlinách.

 

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie