Rastlinkovo

BIOTOMAL Žlté lepové doštičky malé 6 ks

5,00 

Žlté lepové doštičky sú vhodné na účinné zachytávanie nežiadúcich škodcov a ako bio ochrana pred molicami, listovými voškami, muškami smútivkam, mínerkami, skočkami, blyskáčikom a krytonosom.

Dostupnosť Na sklade

Kategórie: , Značky: ,

Výrazné farby kvetov opticky lákajú veľa škodcov. Žiarivo žltá farba lepových doštičiek je atraktívna pre dopelých jedincov mnohých druhov škodlivého hmyzu. Lepové doštičky možno použiť ako signalizáciu výskytu škodcov a na kontrolu účinnosti ochrany proti ním, ale aj na priamu ochranu rastlín pred inváziou škodcov a ich nekontrolovateľné množenie.

 

Mušky smútivky (Smútnice) sú asi 3 mm veľké, pomaly lietajúce mušky, ktorým sa dobre darí v izbovom substráte rastlín, najmä ak dochádza k jeho prelievaniu. Spozorujete ich tak, že pri polievaní začnú mušky z neho vylietať. Taktiež sú nepríjemné svojim poletovaním okolo úst a očí ľudí, nakoľko vyhľadávajú vlhkosť. Dospelým rastlinám nijako špeciálne neškodia, avšak mladším rastlinkám môžu obžierať jemné korienky až tak, že rastlinku vyhubia.

 

Molice sú asi 2 mm veľké biele lietajúce škodce. Lákajú ich často napr. bylinky (Mädovka a pod.), ale nepohrdnú ani klasickými izbovými rastlinami.

molice

Zdroj fotografie: http://www.floraservis.sk/molice-na-zelenine.php

 

Vošky sú drobný vajcovitý hmyz zelenej, alebo hnedej, šedej až modrastej farby, držia sa ako na stonkách rastlín, tak aj na ich listoch. Častejšie sa vyskytujú na záhradných a balkónových rastlinách (napr. pradajkách), ale môžu sa vyskytnúť aj na izbových rastlinách.

 

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie