Rastlinkovo

Tradescantia Zebrina 15 cm

12,00 

Tradescantia Zebrina je rýchlo rastúca trvalá rastlina pôvodom z Mexika a Strednej Ameriky. Prirodzene rastie v húštinách, v mokradiach a dažďových pralesoch, často na kameňoch na tienistých aj otvorenejších miestach alebo na brehoch riek. Má lesklé listy vajcovito kopijovitého tvaru, ktoré dorastajú do dĺžky asi 5 cm. Na líci sú zdobené dvoma striebristozelenými pruhmi, vďaka ktorým získala pomenovanie. Na jar a v lete môže zakvitnúť malými, trojpočetnými kvetmi fialovo ružovej farby, ktoré sa tvoria v zhlukoch.

Ak potrebujete poradiť, sme tu pre Vás na sociálnych sieťach Instagram, Facebook, Tiktok alebo nás kontaktujte cez kontaktný formulár, prípadne cez e-mail rastlinkovo@rastlinkovo.sk

Dostupnosť Na sklade

tradescantia zebrina


Aby ste dosiahli čo najvýraznejšiu farbu listov, pestujte zebrinu vo veľmi jasnom svetle a doprajte jej aj niekoľko hodín priameho slnka denne. Chráňte ju však pred horúcim letným úpalom. Vyhovuje jej izbová teplota. V chlade a tieni rastie rastlina pomaly a neusporiadane. Pri nedostatku svetla môže celá zozelenieť.

Priemer kvetináča

11 cm

Výška rastliny

15 cm

Možno by sa Vám páčilo…

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie