Rastlinkovo

Substrát Profík pre izbové rastliny 15L

9,90 

Supresívny substrát Profík pre izbové rastliny je určený špeciálne pre vysádzanie a presádzanie všetkých druhov izbových rastlín a paliem. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou. Substrát je obohatený o hnojivo so základnými aj stopovými mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj.

Na substráte máme radi:

  • vyvinutý špeciálne pre izbové rastliny
  • obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá rastliny chráni pred hubovými ochoreniami a vytvára zvýšenú odolnosť rastlín proti škodlivým organizmom
  • obsahuje tiež hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením rastlín škodcami
  • praktické balenie, vhodné na presadenie malého množstva rastlín

Dostupnosť Na sklade

Supresívny substrát pre izbové rastliny je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, najmä potom druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú odumieranie rastlín a uplatňovaním tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane rastlín pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov.

Navyše, prítomnosť spomínanej huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie, tj. stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov.

Ďalej je supresívny substrát pre izbové rastliny obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami ktorí napádajú rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc aj vzídených rastlín rôznych druhov zeleniny pred škodcami ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. pred larvami kováčikov (tzv. Drôtovcov), lalokonoscov, chrústov a krtonožiek a rady ďalších škodcov.

Okrem škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný aj účinok huby na škodcov, ktorí v pôde prebývajú iba časť svojho vývoja (napríklad strapky).

Stránka výrobcu substrátu: http://www.forestina.cz/

Objem

15 litrov

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie