Rastlinkovo

SOIL NINJA Substrát Kaktus & Sukulent 2,5 L

9,90 

Objavte radu substrátov Soil Ninja pre izbové rastliny. Tieto substráty sú špeciálne namiešané, aby vyhovovali konkrétnemu druhu izbových rastlín. Máte vo svojej zbierke rastliny a chcete im dopriať najlepšiu starostlivosť? Substráty Soil Ninja sú to pravé riešenie pre Vás.

Dostupnosť Na sklade

Katalógové číslo: 448552 Kategórie: , Značky: ,

Zloženie substrátu


Kokosové vlákno, záhradnícky piesok, štrk, pemza, zeolit, vermikompost, aktivované uhlie.

Mix substrátu Kaktus & Sukulent


Táto zmes obsahuje celý rad neporéznych materiálov na vytvorenie rýchlo odvodňujúceho substrátu, ktorý nezostane dlho mokrý. Vysoký podiel piesku v zmesi znamená, že väčšina vody pretečie priamo cez nádobu do otvorov na dne. Avšak naše kokosové vlákna, pemza a zeolit v zmesi zadržia práve toľko vody, aby ju rastlina absorbovala v krátkom čase, počas ktorého zmes zostane mokrá.

Čo chce Kaktus Sukulent od svojej pôdy


Tieto druhy rastlín vo všeobecnosti chcú jednu vec – väčšinu času byť v úplne suchom substráte. Pokiaľ však ide o vašu zálievku, odporúčame vám rastliny poriadne namočiť. Vo voľnej prírode sú tieto rastliny zvyknuté na veľké lejaky, po ktorých po niekoľkých dňoch krajina rýchlo vyschne. Túto zmes substrátu sme vytvorili tak, aby simulovala tento cyklus vlahy a sušenia. Vo všeobecnosti odporúčame zalievať každé 2/3 týždne iba v letných mesiacoch. Jar a jeseň by mali byť približne raz za mesiac a v zime už vôbec nie.

Substrát Kaktus Sukulent odporúčame pre tieto izbové rastliny


Aloe, Begonia, Rozchodník, Kaktusy, Sukulenty alebo Zamioculcas.

Hmotnosť 3 kg
Objem

2,5 litra

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie