Rastlinkovo

Monstera Thai Constellation 12 cm

190,00 

Monstera Thai Constellation je vzácna a tažko dostupná Monstera. Je charakteristická svojími panašovanými listami, ktoré z rastlinky robia veľmi vyhľadávaný raritný kúsok. Svojou nenáročnosťou si získala srdcia nejedného pestovateľa. Rastlinka obľubuje viac svetla v porovnaní s klasickou monsterou, a to najmä kvôli jej bledým častiam (ak pozorujete hnednutie bledých častí, určite rastlinke doprajte svetlejšie stanovisko, nie však priame slnko). Stále platí čím viac svetla, tým viac budú listy rastlinky potrhané.

Dostupnosť Na sklade

monstera thai constellation


Rastlinku môžete umiestniť na svetlé miesto, ale nie na priame slnko. Medzi zálievkami nechajte substrát mierne preschnúť. Rastlinka obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť, ktorú docielite sprejovaním lístkov. Veľkým pomocníkom je tiež elektrický zvlhčovač, ktorý môžete umiestniť v blízkosti rastlinky. Listy odporúčame pravidelne utierať od usadeného prachu. Pre zabezpečenie kompaktného rastu, odporúčame k rastlinke dokúpiť aj opornú tyč, ktorá jej zabezpečí oporu pri raste (tak ako v prírode kmeň stromu).

Po prinesení rastlinky domov nechajte rastlinu aklimatizovať (to znamená, že aspoň 1-2 týždne rastlinku necháme oddýchnuť od stresu, ktorým si prešla zmenou stanoviska). Potom môžete rastlinku presadiť do vhodného substrátu, ktorý by mal byť vzdušný (obohatený o perlit, píniovú kôru, kokosvé chipsy a pod.) napr. tento substrát od nás.

Výška rastliny

12 – 15 cm

Priemer kvetináča

6 cm

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie