Rastlinkovo

Monstera Deliciosa Albo Variegata 40 cm

190,00 

Monstera Albo Variegata je vzácna a tažko dostupná Monstera. Je charakteristická svojími panašovanými listami, ktoré z rastlinky robia veľmi vyhľadávaný raritný kúsok. Svojou nenáročnosťou si získala srdcia nejedného pestovateľa, preto sa zaraďuje medzi najpopulárnejšie rastliny v interiéroch. Rastlinka obľubuje viac svetla v porovnaní s klasickou monsterou. Stále platí čím viac svetla, tým viac budú listy rastlinky potrhané.

Dostupnosť Na sklade

monstera albo variegata


Rastlinku môžete umiestniť na svetlé miesto, ale nie na priame slnko. Medzi zálievkami nechajte substrát mierne preschnúť. Monstera nemá rada príliš veľa vody, preto sa vyvarujte prelievaniu rastliny. Rastlinka obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť, ktorú docielite sprejovaním lístkov. Veľkým pomocníkom je tiež elektrický zvlhčovač, ktorý môžete umiestniť v blízkosti rastlinky. Listy odporúčame pravidelne utierať od usadeného prachu. Pre zabezpečenie kompaktného rastu, odporúčame k rastlinke dokúpiť aj kokosovú tyč, ktorá jej zabezpečí oporu pri raste (tak ako v prírode kmeň stromu).

Kvetináč nie je súčasťou rastliny. Rastlinka je predávaná v plastovom obale. Vzhľadnejší kvetináč odporúčame dokúpiť v kategórii “Kvetináče”.

Výška rastliny

40 cm

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie