Rastlinkovo

Monstera Adansonii 25 cm

20,00 

Monstera Adansonii je ťahavá rastlina, pôvodom z Latinskej Ameriky. Svojou nenáročnosťou si získala srdcia nejedného pestovateľa, preto sa zaraďuje medzi najpopulárnejšie rastliny v interiéroch. Typická je svojimi veľkými, deravými listami. Rastlinka obľubuje polotieň, ale aj tmavšie svetelné podmienky. V poslednej dobe sa teší veľkej popularite aj to vďaka jej kompaktnosti. Charakteristická je aj svojimi naozaj veľkými dierami v liste. Až 50% listu tvoria diery.

Nie je na sklade

Chcete byť informovaný o opätovnom naskladnení produktu?

monstera adansonii


Monstera adansonii môže byť umiestnená na svetlé miesto, ale nie na priame slnko. Zvládne aj tmavý kút miestnosti. Zálievka by mala byť pravidelná a substrát by mal byť prevzdušnený a mierne vlhký. Monstera nemá rada príliš veľa vody, preto sa vyvarujte prelievaniu rastliny. Rastlinka obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť, ktorú docielite sprejovaním lístkov. Veľkým pomocníkom je tiež elektrický zvlhčovač, ktorý môžete umiestniť v blízkosti rastlinky. Pre zabezpečenie kompaktného rastu, odporúčame k rastlinke dokúpiť aj kokosovú tyč, ktorá jej zabezpečí oporu pri raste (tak ako v prírode kmeň stromu).

Kvetináč nie je súčasťou rastliny. Rastlinka je predávaná v plastovom obale. Vzhľadnejší kvetináč odporúčame dokúpiť v kategórii “Kvetináče”.

Výška rastliny

25 cm

Priemer kvetináča

13 cm

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie