Rastlinkovo

Alocasia Silver Dragon 10 cm

12,00 

Alocasia Silver Dragon je tropická rastlina pôvodom z juhovýchodnej Ázie. Patrí medzi vzácne a ťažko zohnateľné druhy alokázií. Patrí medzi najmenšie druhy alokázií preto je vhodná aj do terárií. Listy rastlinky sú svetlé až striebristé na zelenom podklade s tmavo-zelenými žilami.

Ak potrebujete poradiť, sme tu pre Vás na sociálnych sieťach Instagram, Facebook, Tiktok alebo nás kontaktujte cez kontaktný formulár, prípadne cez e-mail rastlinkovo@rastlinkovo.sk

Dostupnosť Na sklade

alocasia silver dragon


Alocasia Silver Dragon obľubuje svetlé a polotienisté miesta nie však priame slnko. Alocasia je rastlinka, ktorá miluje vodu. V lete jej doprajte častejšiu zálievku, naopak v zime nepotrebuje veľa vody. Rastlinka obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť, ktorú docielite sprejovaním lístkov. Veľkým pomocníkom je tiež elektrický zvlhčovač, ktorý môžete umiestniť v blízkosti rastlinky.

Substrát by mal byť dobre priepustný a vlhký. Medzi zálievkami je potrebné udržiavať substrát vlhký, ale uistite sa, že horná vrstva substrátu je suchá.

Kvetináč nie je súčasťou rastliny. Rastlinka je predávaná v plastovom obale. Pre vzhľadnejší kvetináč odporúčame dokúpiť v kategórií “kvetináče”.

Výška rastliny

10 cm

Priemer kvetináča

6 cm

Vlastnosti

Rastlina obľubuje zvýšenú vlhkosť

Umiestnenie

Nepriame slnko, Polotieň, Svetlé stanovisko

Doručenie

Osobný odber, Packeta (Zásielkovňa), Kuriér, Doručenie Bratislava, Doručenie Česká Republika

Scroll to Top

Prihlásenie

Prihlásenie